Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w miejskim konkursie fotograficznym „Smog jest straszny…Pokaż jak go pokonać”. Przesłaliśmy prace Jagody Kiedrowskiej, Franka Gruźlewskiego  i Mateusza Grzegorowskiego. Praca Mateusza została szczególnie doceniona przez jury i zdobyła 1 miejsce. Konkursowe  fotografie można było obejrzeć w Centrum Filmowym w Gdyni. Nasza szkoła została nagrodzona bonem do hurtowni papierniczej. Gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie i zachęcamy do rozwijania swojej kreatywności poprzez udział w licznych proponowanych przez szkołę konkursach.
Nasi uczniowie  zdobyli aż 9 najwyższych lokat  w międzyszkolnym konkursie plastycznym  „Barwy Polski” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 45. Konkurs skierowany był do uczniów klas drugich i trzech. Jego celem było uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zadaniem uczniów było pokazanie w ciekawy i kreatywny sposób historii Polski i walki narodu o niepodległość. Organizatorzy pragnęli rozwijać poczucie świadomości narodowej i szacunek dla Ojczyzny. Pierwsze miejsce ex aequo zajęli: Jan Dubelewskyj, Kamil Paczyński, Blanka Siwiec, ex aequo drugie miejsce: Alicja Dubelewska i Zimowit Wójcik. Na trzecim miejscu znalazły się prace: Mariusza Guli, Maksymiliana Kozłowskiego, Wojciecha Różańskiego, Wojciecha Wysokińskiego. Wszyscy uczniowie są z klasy 3b i pracowali pod kierunkiem pani Krystyny Warsińskiej i Wiesławy Cząstki. Wszystkim serdecznie  gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnch konkursach.