+48 58 629 39 30/ +48 573 006 705 dwudziestka@sp20gdynia.pl

28 września przypada “Dzień Jabłka”. Celem tego święta jest popularyzowanie zalet tego owocu. A jest ich mnóstwo, jak chocby wartości odżywcze. Jabłko to źródło wielu witamin i minerałów. Dzięki regularnemu spożywaniu tych owoców wspieramy procesy trawienne, poprawiamy urodę i odżywiamy mózg. Jabłko to symbol zdrowia, życia, miłości, urodzaju czy długowieczności. To powinno wystarczyć, by jabłko było stałym elementem naszego jadłospisu. Biblioteka szkolna współnie ze świetlicą włączyły się w obchody Dnia Jabłka. Biblioteka udostępniła przygotowaną specjalnie na tę okazję prezentację multimedialną dostępną pod linkiem https://view.genial.ly/5f65cb9279626a0d7128d016/presentation-dzien-jablka-szkola a świetlica piękną gazetkę. Dla młodszych uczniów przygotowaliśmy też konkursy i zabawy, np. dzieci rozpoznawały owoce i warzywa tylko po dotyku.  Jak przystało na szkołę należącą do sieci szkół promujących zdrowie po obiedzie dzieci dostały jabłka.