+48 58 629 39 30 dwudziestka@sp20gdynia.pl

Rok szkolny 2018/2019

Klasy I-III
  • „Jesień w obiektywie dzieci” konkurs fotograficzny, rodzinny kl. I-III – Katarzyna Arkuszewska, Weronika Halicka-Stelmaszyk – wrzesień/październik
  • „Jesień wokół nas” konkurs plastyczny kl. I-III – Krystyna Warsińska, Wioletta Kozak – listopad
  • „Ilustrowany słownik języka angielskiego” konkurs plastyczny kl. II-III – Paulina Brzuchalska – listopad
  • Szkolny konkurs kolęd i pastorałek – Aleksandra Paliwoda, Alicja Kozłowska – grudzień
  • Konkurs piosenki  i poezji świąteczno-zimowej – Ewa Tlaga, Danuta Voigt – grudzień
  • „Niezwykłe anioły” szkolny konkurs plastyczno-techniczny kl. I-III, kl. IV-V – Anna Spaleniak, Alicja Kozłowska, Aleksandra Paliwoda – styczeń
  • „Jestem młodym badaczem” kl. I-III – Czacharowska Beata, Tarczyńska Małgorzata, Kozak Wioletta – luty/marzec
  • „Mój instrument muzyczny” świetlicowy konkurs plastyczno-techniczny – Aleksandra Paliwoda, Alicja Kozłowska – marzec
  • Rodzinne dyktando kl. I-III – Beata Czacharowska, Małgorzata Tarczyńska, Katarzyna Arkuszewska, Danuta Borysławska – marzec
  • Szkolny konkurs recytatorski „Piękna jest nasza poezja” – Renata Bławat – marzec
  • Szkolny konkurs ortograficzny dla klas II-III Ortograficzny gigant” – Danuta Borysławska, Beata Czacharowska – marzec
  • Konkurs międzyświetlicowy- plastyczny kl. I-III – Katarzyna Arkuszewska, Weronika Halicka-Stelmaszyk – marzec/kwiecień
  • Literacki konkurs związany z akcją „Cała Polska czyta dzieciom” kl. I-III – Beata Czacharowska, Danuta Voigt, Małgorzata Tarczyńska – marzec/kwiecień
  • „Mistrz kaligrafii” konkurs kaligraficzny kl. I – Krystyna Warsińska, Danuta Borysławska – kwiecień/maj
  • „Mistrz czytania” kl. I – Beata Czacharowska, Katarzyna Arkuszewska, Wiesława Cząstka – kwiecień/maj
  • Konkurs na najładniejszy zeszyt kl. I – Ewa Tlaga, Danuta Voigt – maj
  • Konkurs piosenki anglojęzycznej dla kl. I-III – Paulina Brzuchalska, Ewa Tlaga – maj/czerwiec
  • Konkurs matematyczny kl. I – Krystyna Warsińska, Wioletta Kozak – maj/czerwiec
  • Szkolny konkurs plastyczny „Wiersze J. Brzechwy i J. Tuwima w obrazach kl. I-II – Renata Bławat – czerwiec
  • Szkolny konkurs plastyczny „Projektuję okładkę ulubionej książki” kl. III – Renata Bławat – czerwiec
Klasy IV-VIII

konkurs organizatorzy Termin (miesiąc)
Szkolny konkurs przyrodniczy „Mój zielnik”-V-VIII Majcher Anna, Dados Katarzyna, Podgórski Waldemar, Chmiel Magdalena IX-X
Szkolny konkurs plastyczno-przyrodniczy „Gatunki zwierząt zagrożone wyginięciem” – kl. IV-VI Majcher Anna, Dados Katarzyna, Podgórski Waldemar, Chmiel Magdalena IX-X
Szkolny konkurs fotograficzno-przyrodniczy „Pory roku w obiektywie przyrodnika” – kl. IV-VIII Majcher Anna, Dados Katarzyna, Podgórski Waldemar, Chmiel Magdalena IX-V
Konkurs plastyczny -Kartka świąteczna na Boże Narodzenie – kl. IV-VIII Cząstka Wiesława, Kowalski Andrzej XII
Wielki Maraton Czytelniczy „Spotkacie nowych przyjaciół – kl. III Cząstka Wiesława Cały rok szkolny
Wielki Maraton Czytelniczy „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” – kl. IV-VI Cząstka Wiesława Cały rok szkolny
Konkurs plastyczny „Bohaterowie polskiej historii” – kl. V-VII Cząstka Wiesława, Kowalski Andrzej X-XI
Wielki Maraton Czytelniczy „W lustrze książki”- kl. IV-VI Mejer Katarzyna IX-VI
Konkurs fotograficzny „Tu jest moja ojczyzna” –

kl. I- VIII

Cząstka Wiesława, Mejer Katarzyna IX-XI
Konkurs plastyczno-językowy „Kaligram” – kl. IV-V Jankowska Agnieszka, Kiepuszewska Paulina, Zalewska Aleksandra X-XI
Konkurs kolęd i pastorałek Polak Joanna XII-I
Konkurs Biblijny dla kl. I-IV Krzych Krystyna, ks. Misiewicz Patryk I-II
Konkurs plastyczno-przyrodniczo- językowy „Dzień Ziemi”- plakat – kl. IV-VIII Majcher Anna, Dados Katarzyna, Podgórski Waldemar, Jankowska Agnieszka III-IV
Konkurs wiedzy o Konstytucji 3 Maja – kl. VI-VIII Krajewska Wioletta, Tartanus Przemysław IV
Szkolny konkurs ortograficzny „Dyktando roku”- kl. IV-VIII n-le języka polskiego V
Konkurs na logo festynu z okazji Dnia Dziecka Majcher Anna, Spaleniak Anna, Kozłowska Alicja, Ziniak Marta, Polak Joanna IV-VI
Konkurs na hasło festynu z okazji Dnia Dziecka Majcher Anna, Spaleniak Anna, Kozłowska Alicja, Ziniak Marta, Polak Joanna IV-VI
Konkurs plastyczny „Marzenia się spełniają” Majcher Anna, Spaleniak Anna, Kozłowska Alicja, Ziniak Marta, Polak Joanna IV-VI
Konkurs plastyczny „Fabryka Pisanek”- kl. IV-VIII Cząstka Wiesława, Kowalski Andrzej IV
Konkurs na plakat – „Dlaczego warto czytać książki”- kl. VII Cząstka Wiesława, Kowalski Andrzej V
Konkurs z okazji Dnia Ziemi-  kl. IV – VIII Chmiel Magdalena, Podgórski Waldemar, Dados Katarzyna IV
„Mistrz Czytania Klas Pierwszych” Arkuszewska Katarzyna, Czacharowska Beata, Cząstka Wiesława V
Szkolny konkurs wiedzy o USA i Wielkiej Brytanii – drużynowy dla klas VI-VIII Zalewska Aleksandra, Kiepuszewska Paulina, V-VI
Konkurs „Mam talent”- kl. IV-VIII Polak Joanna, Krajewska Wioletta V-VI
Konkurs informatyczny na grę komputerową w Scratchu Wieczerzyńska Agnieszka, Jaszińska-Kondrat Iwona IV
Uczestnictwo w konkursach międzyszkolnych: Zgodnie z harmonogramem organizatorów konkursów
Konkurs matematyczny, polonistyczny, języka angielskiego, fizyki, chemii, geografii, informatyki, historii organizowany przez Kuratorium Nauczyciele poszczególnych przedmiotów
„Top-dog” – konkurs ogólnopolski z języka angielskiego Jankowska Agnieszka, Kiepuszewska Paulina, Zalewska Aleksandra
Międzynarodowy konkurs matematyczny- „Kangurek”, „Kangur matematyczny” – kl. II-VIII Jasieńska Danuta, Jaszińska-Kondrat Iwona
Pomorskie mecze matematyczne Właszynowicz Katarzyna
Wojewódzki konkurs matematyczny – „Muszelka” Misztal Katarzyna,
Międzyszkolny konkurs matematyczny dla klas IV Piechocka Roksana
Konkurs interdyscyplinarny „Potyczki umysłów” Pettkowska Małgorzata
Konkurs wojewódzki – Konkurs recytatorski poezji polskiej Wiśniewska Ewelina
Międzyszkolny Konkurs fletowy „Hej kolęda” Polak Joanna, Krzych Krystyna
Międzyszkolny Konkurs Piosenki Europejskiej Polak Joanna
Międzyszkolny konkurs wiedzy o Gdyni Krajewska Wioletta
Międzyszkolne zawody komputerowe Wieczerzyńska Agnieszka, Jaszińska-Kondrat Iwona
Międzyszkolny Konkurs Biblijny – kl. I-IV Krzych Krystyna, ks. Misiewicz Patryk II
Wojewódzki Konkurs o „Janie Pawle II” – kl. IV-VIII Krzych Krystyna, Ks. Klajnys Adam V-VI

AKTUALNOŚCI

Pierwszak – jak to dumnie brzmi!

ŚLUBUJĘ BYĆ DOBRYM POLAKIEM, DBAĆ O DOBRE IMIĘ SWOJEJ KLASY I SZKOŁY. BĘDĘ UCZYĆ SIĘ W SZKOLE JAK KOCHAĆ OJCZYZNĘ, JAK DLA NIEJ PRACOWAĆ KIEDY UROSNĘ! BĘDĘ SIĘ STARAĆ BYĆ DOBRYM UCZNIEM, SWYM ZACHOWANIEM I NAUKĄ SPRAWIAĆ RADOŚĆ RODZICOM I...

czytaj dalej

maj i czerwiec w świetlicy

Koniec roku szkolnego niebawem dlatego w świetlicy również panuje już wakacyjna atmosfera. Dużo czasu spędzamy na boisku szkolnym, łapiemy promienie słoneczne i aktywnie wypoczywamy: skaczemy przez sznur, gramy w piłkę nożną oraz koszykówkę....

czytaj dalej

„Od cukru i zboża do ciasteczek morza”

29 maja klasy drugie uczestniczyły w wycieczce do Chmielna - „Od cukru i zboża do ciasteczek morza”. Gościliśmy w „Gospodarstwie u Chłopa”, gdzie dzieci przekonały się co można „wyczarować” z mąki, cukru, śmietany i jaj, bowiem jedną z atrakcji...

czytaj dalej

„Dwa ognie” klas II

24.05.2018 r. odbyły się rozgrywki „Dwa ognie” dla klas II. Celem rozgrywek jest popularyzacja zdrowego i aktywnego stylu życia. Wyniki turnieju: I miejsce – klasa II b II miejsce – klasa II a III miejsce – klasa II c

czytaj dalej

„Młody badacz”

15 maja 2018r. odbyła się kolejna już edycja konkursu „Jestem Młodym Badaczem”. Ten cieszący się dużą popularnością i zainteresowaniem konkurs zgromadził  młodych badaczy z klas I-III. Każdy uczestnik miał za zadanie przygotować jedną...

czytaj dalej

„Mistrz matematyki” – kl. I

W maju odbył się konkurs matematyczny dla klas I  „Mistrz matematyki”. Uczniowie najmłodszych klas zmagali się z zadaniami matematycznymi o różnym stopniu trudności. Wyniki konkursu: I miejsce – Kaczmarski Franciszek I a II miejsce – Siok Wiktoria I c III miejsce –...

czytaj dalej

Camp Skoku o tyczce Moniki Pyrek

23.05.2018 odbył się po raz pierwszy w Polsce Camp związany ze skokiem o tyczce. O tej imprezie pisał m.in. Dziennik Bałtycki. Impreza odbyła się na Hali Lekkoatletycznej w Gdyni, gdzie swoje pierwsze skoki oddawała sama Monika Pyrek! Wśród 250...

czytaj dalej

Szkolny konkurs „Mistrz kaligrafii”

Dnia 18.05.2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Kaligraficzny dla klas pierwszych „Mistrz kaligrafii”. Konkurs miał na celu propagowanie wśród uczniów kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania. Mistrzem kaligrafii został: Tomasiewicz Norbert kl. I b Wyróżnienie...

czytaj dalej