+48 58 629 39 30 dwudziestka@sp20gdynia.pl

29 maja klasy drugie uczestniczyły w wycieczce do Chmielna – „Od cukru i zboża do ciasteczek morza”. Gościliśmy w „Gospodarstwie u Chłopa”, gdzie dzieci przekonały się co można „wyczarować” z mąki, cukru, śmietany i jaj, bowiem jedną z atrakcji było pieczenie ciasteczek.  Smakowały wybornie, a było ich tyle, że każdy uczestnik wycieczki zabrał kilka dla rodziców.  Dzieci mogły posłuchać  również gry na instrumentach kaszubskich:  burczybasie lub diabelskich skrzypcach czy “liznąć” nieco alfabetu kaszubskiego. Pokazano nam również, jak  zrobić masło – świeżutkie, pachnące, do smakowania zachęcające.

Pogoda była przepiękna, dzięki czemu można było przyjemnie spędzić czas na placu zabaw z uroczym widokiem na jezioro oraz okoliczne wzgórza i lasy. Na zakończenie było ognisko, przy którym  zajadaliśmy samodzielnie upieczone kiełbaski. Po raz kolejny  utwierdziliśmy się w przekonaniu, że piękno ziemi kaszubskiej jest wyjątkowe i niepowtarzalne.

Wychowawcy:  Wioletta Kozak, Krystyna Warsińska, Renata Bławat