+48 58 629 39 30/ +48 573 006 705 dwudziestka@sp20gdynia.pl

W 2020 roku obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania przypadły na wtorek 29 września. To jedno z tych wydarzeń, które jest zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001r. Patronką święta wybrano Joannę Porazińską. Celem Dnia Głośnego Czytania jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Książki to przecież jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają  wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo, a przede wszystkim pozwalają doświadczyć wspaniałych emocji. Głośne czytanie buduje więzi i jest okazją do wspólnego spędzania czasu.
Także w szkolnej bibliotece zorganizowaliśmy głośne czytanie dla dzieci ze świetlicy. Wolontariuszka Alicja z kl.VII przeczytała drugoklasistom fragmenty książki Beaty Krupskiej „Sceny z życia smoków”. Potem pani bibliotekarka pokazała inne książki o smokach i przypomniała legendę o smoku wawelskim. Spotkanie zakończyło się rysowaniem wyobrażonego portretu smoka.