+48 58 629 39 30 dwudziestka@sp20gdynia.pl

ŚLUBUJĘ BYĆ DOBRYM POLAKIEM,
DBAĆ O DOBRE IMIĘ SWOJEJ KLASY I SZKOŁY.
BĘDĘ UCZYĆ SIĘ W SZKOLE JAK KOCHAĆ OJCZYZNĘ,
JAK DLA NIEJ PRACOWAĆ KIEDY UROSNĘ!
BĘDĘ SIĘ STARAĆ BYĆ DOBRYM UCZNIEM,
SWYM ZACHOWANIEM I NAUKĄ
SPRAWIAĆ RADOŚĆ RODZICOM I NAUCZYCIELOM!

Tymi słowami, 12 października 2018 r. wszyscy uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 20 złożyli uroczyste ślubowanie. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie. Nie sposób było oderwać oczu od dzieci, które świetnie prezentowały się w stroju galowym. Z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie  przysięgi uczniowskiej. Po ślubowaniu każdy dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez panią dyrektor Martę Szymańską.

W tym wyjątkowym dniu dzieciom towarzyszyli rodzice oraz babcie
i dziadkowie, którzy z dumą, a czasami nawet z kręcącą się w oku łezką obserwowali, jak ich pociechy wstępują w szeregi szkolnej braci.

Po pasowaniu Pierwszoklasiści udali się do klas na mały poczęstunek. Każdy otrzymał dyplom oraz upominki od rodziców.

Wszystkim Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów!
Niech zapał do nauki nigdy Was nie opuszcza, a radości dzieciństwa towarzyszy uśmiech i dobry humor!