W roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła, podobnie jak w roku ubiegłym, realizuje własny program autorski „Zdrowie kluczem do sukcesu”. W klasach I-III szczególną uwagę poświęcono propagowaniu aktywności fizycznej oraz  zdrowemu odżywianiu.
Już we wrześniu odbył się festyn integrujący naszą społeczność szkolną pod hasłem „Jesienny ruch-zdrowy duch”, który był świetną okazją do wspólnej, aktywnej zabawy dzieci, rodziców oraz nauczycieli. Na początku roku szkolnego podczas zajęć wf  uczniowie mogli uczestniczyć w zajęciach judo, które poprowadził trener p. M. Cząstka. W listopadzie odbyły się  zajęcia sportowe z przedstawicielami Stowarzyszenia Flauta, którzy zachęcali do uprawiania piłki nożnej. Różne formy aktywności fizycznej były organizowane w szkole i na boisku podczas zajęć wf oraz zajęć świetlicowych.
8 listopada w szkole kolejny raz obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Klasy młodsze wzięły udział w warsztatach kulinarnych ”Dzień świeżo wyciskanego soku”. Dzieci utrwaliły swoje wiadomości dotyczące zdrowego żywienia oraz piły świeży, pyszny sok wyciskany z jabłek. Udział naszej szkoły w „Programie dla szkół” (porcja bezpłatnych owoców i warzyw) również przyczynia się do kształtowania prawidłowych nawyków prozdrowotnych młodego pokolenia.
Kolejna dawka zdrowych nawyków w II półroczu!