Pod koniec marca  biblioteka szkolna zorganizowała dla czternastu klas warsztaty popularyzujące czytelnictwo. Na trzy dni do naszej szkoły zostali zaproszeni goście z Wydawnictwa Zakamarki, którzy klasom pierwszym, czwartym i piątym przybliżali dwie ciekawe serie przetłumaczone z języka szwedzkiego, których  autorem jest Martin Widmark. Obie serie  są do wypożyczenia w bibliotece szkolnej. Mamy nadzieję, że  wszyscy czytelnicy, którzy z wypiekami na twarzach czytali „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”,  gotowi są na większe wyzwanie czytelnicze, jakim są książki o Dawidzie i Larisie. W każdej pozycji z tej serii znajdziecie intrygę nawiązującą do jakiejś dziedziny nauki, tajemnicę i przygodę, ale też budzące się uczucia.