+48 58 629 39 30/ +48 573 006 705 dwudziestka@sp20gdynia.pl

KACKersi drużyna siatkarska Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 20
w Gdyni – przecieramy szlaki w trójmiejskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki Rodziców (ALSR)

Za zgodą Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 20 w Gdyni i jej Rady Rodziców we wrześniu 2023 została utworzona drużyna siatkarska Rodziców uczniów SP20. Według ustaleń w jej skład wchodzą tylko rodzice dzieci uczących się w SP20. Na potrzeby treningów dla drużyny została udostępniona szkolna sala gimnastyczna.

Drużyna naszej Szkoły, którą nazwaliśmy ‘KACKersi’, jako pierwsza spośród szkół gdyńskich dołączyła w roku szkolnym 2023/2024 do rozgrywek ALSR (Amatorska Liga Siatkówki Rodziców https://tss.org.pl/alsr/ ) organizowanej przez TSS (Trójmiejskie Stowarzyszenie Sportowe https://tss.org.pl/ ). Mamy ambitne plany godnie reprezentować Szkołę w rozgrywkach ALSR.

ALSR to międzyszkolna inicjatywa sportowa, której głównymi uczestnikami są rodzice tworzący drużynę siatkówki reprezentującą szkołę podstawową swoich dzieci. Każda placówka, zarówno publiczna jak i niepubliczna, z województwa pomorskiego może wpisać się do Ligi i wystawić swój skład.

Mecze rozgrywane są w weekendy w Gdańsku – Azaliowa 1, na hali Pozytywnej Szkoły Podstawowej, na trzech boiskach równolegle. Każda z drużyn gra jedno spotkanie. Rozgrywki toczą się od października 2023 do kwietnia 2024, zgodnie z ustalonym z wyprzedzeniem harmonogramem.

Misją ligi jest integracja społeczności szkolnej. Drużyna to więź zdecydowanie mocniejsza niż znajomość z wywiadówki. Relacje te przekładają się na nowe przyjaźnie całych rodzin, a także działania na rzecz społeczności lokalnej i szkolnej.

Rodzice są ambasadorami szkoły. Drużyny złożone z rodziców dzieci, reprezentują szkołę, budują relację ze szkołą na płaszczyźnie sportowej, stają się partnerem w rozwoju szkoły

ALSR daje aktywny przykład dla dzieci. Inicjatywa promuje wspólne spędzanie czasu na sportowo. Buduje właściwe postawy rywalizacji i uczy zasad fair play. Chcesz by Twoje dzieci spędzały aktywnie czas – sam go tak spędzaj! Miłość do sportu przenosi się w rodzinie z pokolenia na pokolenie!

Na tle całej ligi, my KACKersi, jesteśmy nowicjuszami, jednak duchem i sercem jesteśmy zaangażowani w grę tak, jakbyśmy to my tworzyli całą inicjatywę od podstaw.

W bieżącym roku szkolnym, spotykamy się w każdy czwartek o 19:30 na sali naszej szkoły aby szlifować swoje umiejętności, taktykę, grę oraz miło i aktywnie spędzić czas. Sądzimy, że fajna z nas ekipa, lubimy spędzać ze sobą czas. Chodzimy wspólnie – całymi rodzinami na mecze siatkówki. Pomagamy i wspieramy się wzajemnie – nie tylko na boisku.

Rodzice aktualnie uczących się dzieci w Szkole Podstawowej nr 20 w Gdyni…

Amatorzy siatkówki halowej ale grający na poziomie wyższym niż rekreacyjnym…

Tak, to właśnie Was szukamy i serdecznie zapraszamy do poszerzenia naszego grona siatkarskich zapaleńców i rozpoczęcia wspólnej przygody w ALSR!

W rywalizacji uczestniczą drużyny damsko-męskie, tylko amatorzy bez klasyfikacji zawodniczych, zatem…

ZAPRASZAMY do KACKersów!

Jeżeli masz ochotę wziąć udział w projekcie jakim jest Amatorska Liga Siatkówki rodziców zgłoś się do nas! Skontaktuj się z nami za pośrednictwem naszej grupy na fb, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i… przyjdź na trening.

Przed nami jeszcze długa droga budowania siatkarskiej formy. Z utęsknieniem czekamy również na pełnowymiarowe boisko siatkarskie na nowobudowanej sali gimnastycznej.
Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły, które pomogą nam grać lepiej i wspinać się w tabelach ligowych.

Na grupie fb możecie śledzić nasze poczynania w ALSR i zapraszamy do kontaktu