+48 58 629 39 30/ +48 573 006 705 dwudziestka@sp20gdynia.pl

Maj rozpoczęliśmy od przygody z książką, rozmawialiśmy z uczniami o tym jak powstają książki. Dzieci projektowały własne okładki oraz pisały krótkie opowiadania. Wszystko to działo się za sprawą projektu edukacyjnego „Świat bajek”. Wraz z pojawieniem się pięknej pogody większość zajęć przenieśliśmy na zewnątrz, gdzie mamy możliwość aktywniej spędzać czas. W maju na zajęciach żywego słowa poruszaliśmy tematy t.j. „Wiosna w lesie i na łące”, „Między nami owadami”, „Czy uśmiech jest ważny?”. W ramach projektu „Co w trawie piszczy” stworzyliśmy z kartonów gigantyczne owady, uczniowie malowali je na świeżym powietrzu, a następnie ozdobiły one hol w nowej części szkoły. Na początku czerwca podsumowaliśmy projekt ”Świat Bajek” dzieci miały możliwość zaprezentowania opowiadań, które napisały. Dużo rozmawialiśmy o podróżach oraz tworzyliśmy zagadki geograficzne. W naszej sali pojawiła się tablica podsumowująca pracę świetlicy, dzieci na papierowych kółkach ilustrowały najmilsze skojarzenia związane z czasem spędzonym w świetlicy.  W czerwcu zakończyliśmy projekt „Ćwiczyć każdy może” uczniowie wzięli udział w „Igrzyskach świetliczaków” , które odbyły się na boisku szkolnym. Na koniec czerwca poruszaliśmy bardzo ważny temat „Bezpieczne wakacje”. Rozmawialiśmy o tym jak należy się zachować, aby wakacyjne wyjazdy były wspaniałe i bezpieczne. Uczniowie stworzyli plakat zawierający zasady bezpiecznych wakacji.

Kochane świetliczaki życzymy Wam cudownych i bezpiecznych wakacji.
Do zobaczenia we wrześniu