+48 58 629 39 30/ +48 573 006 705 dwudziestka@sp20gdynia.pl

4.10.2019r. w klasie IIc gościliśmy ratowników medycznych  pana Dariusza Zeidlera i Marcina Tybusa, którzy prowadzili w ramach wolontariatu dla uczniów „Warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej”. Uczniowie zapoznali się z wiedzą teoretyczną i praktyczną z zakresu pierwszej pomocy. Mogli zobaczyć pojazd uprzywilejowany jakim jest karetka. Sami uczniowie występowali w rolach ratowników lub osób poszkodowanych. Zajęcia te miały zwiększyć świadomość i wyrobić nawyki pozwalające na podniesienie bezpieczeństwa swojego i innych. Wszyscy wspaniale uczyli się przez zabawę.
Panowie ratownicy włączyli się także w akcję „Cała Polska czyta dzieciom” i w ramach „męskiego czytania” przedstawili nam wiersze o tematyce medycznej.

Beata Czacharowska