+48 58 629 39 30/ +48 573 006 705 dwudziestka@sp20gdynia.pl

W roku szkolnym 2022/2023 realizujemy w świetlicy nowy projekt  „W świecie bajek” – którego głównym celem jest wzbudzanie wśród dzieci zainteresowania literaturą dziecięcą.  Czytanie uczniom  bajek i baśni to sposób na  rozwój,  zdobywanie wiedzy oraz kształtowanie postawy  prospołecznej u dzieci w wieku szkolnym.

Październik-  ,,Baśnie i bajki” – organizacja wystawy książek w sali z ulubionymi baśniami i bajkami-zwrócenie uwagi na konieczność poszanowania książek. „Czy inny znaczy gorszy?”-zajęcia tematyczne: próba odpowiedzi na pytanie; wyjaśnienie pojęć tolerancja, akceptacja na podstawie bajki „Brzydkie kaczątko” H.CH. Andersena.

Listopad –„Spotkanie ze Śnieżką” dobro i zło w baśni – doskonalenie umiejętności odróżniania dobra i zła – kształcenie umiejętności oceniania postępowania innych z uzasadnieniem swojego stanowiska – wdrażanie do rozumienia konsekwencji dobrego i złego postępowania -stwarzanie okazji do czynienia dobrych uczynków i pomagania innym.

Grudzień -,,Dobre maniery”- prezentacja przez dzieci krótkich form scenicznych na temat dobrego wychowania-identyfikowanie się z bohaterami utworów, odnoszenie się do własnych doświadczeń, stosowanie na co dzień zwrotów grzecznościowych.
„Pracuś” -zaprojektowanie grupowej odznaki (celem nagradzania na koniec dnia najbardziej pomocnego świetliczaka).
„Kopciuszek zaprasza na bal”- zorganizowanie zabawy tanecznej.

Styczeń – „Świetlicowe  zabawy w TEATR” –przygotowanie rekwizytów do zabawy w teatr-wykonanie pacynek, kształtowanie orientacji przestrzennej na kartce papieru-rozwijanie sprawności manualnej. Zabawy w kąciku teatralnym z wykorzystaniem wykonanych na zajęciach pacynek(księżniczka, krasnoludek).