+48 58 629 39 30/ +48 573 006 705 dwudziestka@sp20gdynia.pl

We wrześniu realizowaliśmy temat „Każde dziecko to bezpieczny i zdrowy uczeń”. W klasach I-III zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w szkole i w drodze do niej.
28 września obchodziliśmy „Dzień Jabłka” pod hasłem „Chcesz być zdrowy i wesoły, więc jabłuszko weź do szkoły!”. Tego dnia uczniowie przynieśli do szkoły na drugie śniadanie jabłko oraz wykonali jabłkowe prace plastyczne. Przed salą świetlicy szkolnej zawisło wielkie jabłko z wypisanymi na nim wartościami odżywczymi.
W październiku rozmawialiśmy w świetlicy oraz w klasach I-III, o tym jak ważne dla naszej planety są drzewa w ramach obchodów Światowego Dnia Drzewa – dzieci oglądały prezentacje multimedialne. W świetlicy powstała wystawa drzew.
Listopad i grudzień minęły pod hasłem zdrowego odżywiania – w klasach I-III dzieci przygotowały zdrowe sałatki oraz soki w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Rozmawialiśmy o piramidzie zdrowego żywienia, o tym czym jest prawidłowa dieta, czym zajmuje się dietetyka. W świetlicy uczniowie uczyli się zasad savoir-vivre, powstały też prace plastyczne „Zdrowe talerze”.
W styczniu poruszaliśmy tematy związane z bezpiecznymi zabawami podczas ferii zimowych, rozmawialiśmy o tym jak ważne jest dostosowanie ubioru do warunków atmosferycznych. W świetlicy oraz klasach I-III odbyły się pogadanki, prezentacje multimedialne oraz rozwiązywanie kart pacy dotyczących bezpieczeństwa zimą. Na tablicy dot. promocji zdrowia w głównym budynku szkoły zawisły informacje o Dniu Drzewa oraz przed samymi feriami o tym, jak ważny jest sport w życiu człowieka.