+48 58 629 39 30/ +48 573 006 705 dwudziestka@sp20gdynia.pl

„Miesiąc grudzień był pełen niespodzianek. Wszyscy poczuliśmy magię świąt. Wspólnie pisaliśmy listy do Mikołaja. W świetlicy odbyły się Mikołajki, dzieci miały okazję ubrać się na czerwono. Wykonywaliśmy wiele ozdób świątecznych, które zostały przekazane na kiermasz Bożonarodzeniowy. W sali oraz na korytarzu pojawiło się wiele pięknych, świątecznych dekoracji.
Dużo rozmawialiśmy o zwyczajach oraz potrawach Bożonarodzeniowych.
W styczeń weszliśmy tanecznym krokiem, w świetlicy odbyło się wiele zajęć muzyczno-tanecznych. Wspomnienia sylwestrowe przenieśliśmy na kartkę papieru, dzięki czemu w soli powstała piękna i kolorowa galeria prac. Uczniowie w grupach tworzyli plakaty z noworocznymi życzeniami. W połowie miesiąca obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Dzieci przygotowywały papierowe upominki oraz laurki. 25 stycznia odbyła się zabawa karnawałowa „Dziki zachód” wszyscy świetnie się bawiliśmy i długo tańczyliśmy

W ostatnim tygodniu stycznia poruszyliśmy bardzo ważny temat dotyczący bezpiecznych ferii. Omówiliśmy zasady zabaw na śniegu oraz spisaliśmy regulamin „bezpiecznego ucznia”. Nadszedł czas odpoczynku, spotkamy się ponownie w lutym wypoczęci i gotowi na nowe wyzwania.”