+48 58 629 39 30/ +48 573 006 705 dwudziestka@sp20gdynia.pl
18 lutego 2023r. Weronika Stacharska z klasy 8d zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Regionu Północnego Młodzików w Judo. Weronika pokonała zawodniczki z województw zachodnio -pomorskiego, pomorskiego, kujawsko -pomorskiego i warmińsko pomorskiego uzyskując tytuł Mistrzyni Regionu Północnego.
Nie jest to pierwszy sukces Weroniki w judo na tym szczeblu. W poprzednich latach, walcząc w młodszej kategorii wiekowej, zdobyła w latach 2021 i 2022 kolejno tytuł Mistrzyni i Wicemistrzyni w Mistrzostwach Regionu Północnego Dzieci.
Weronika może pochwalić się licznymi osiągnięciami również w turniejach międzynarodowych. W zeszłym roku zdobyła najwyższe podium w Międzynarodowym Turnieju Dobrej Woli organizowanym przez AWFiS w Gdańsku. Był to bardzo trudny turniej w stylu japońskim bez podziału na kategorie wagowe – liczył się tylko rocznik. Srebrnym medalem zakończył się natomiast start w International Judo Baltic Cup, największym turnieju judo w Polsce o randze turnieju Międzynarodowego Pucharu Polski w Judo. Występujący w niej zawodnicy polscy mierzyli się z rówieśnikami z Izraela, Estonii, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Szwecji, Niemiec, Holandii, Macedonii i Czech.
Weronika na swój pierwszy trening judo poszła w wieku 5 lat. Od tego czasu jest ona aktywnym sportowcem. Trenuje 2 razy w tygodniu pod czujnym okiem trenera Macieja Cząstki w UKS Akademia Judo Dragon, dwa razy w tygodniu jeździ na międzyklubowe randori organizowane przez AZS AWFiS Gdańsk oraz Judo GKS Wybrzeże. Minimum raz w miesiącu bierze udział w zawodach judo na różnym szczeblu. Każda wygrana walka i stanie na podium to dla Weroniki ogromna satysfakcja.Serdecznie gratulujemy! Jesteśmy dumni mając takiego wspaniałego sportowca w gronie uczniów naszej szkoły, a wszystkich chętnych i rządnych sukcesów uczniów zachęcamy do brania udziału w treningach judo prowadzonych na terenie naszej szkoły przez klub UKS Akademia Judo Dragon, w którym również trenuje Weronika.