+48 58 629 39 30/ +48 573 006 705 dwudziestka@sp20gdynia.pl

W obecnym roku szkolnym wszystkie klasy drugie przystąpiły do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa wśród dzieci. Projekt ten realizowany jest przez każdą klasę w formie innowacji pedagogicznej. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Poznajemy zawody”, co wplata się w kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022.
Więcej szczegółów związanych z projektem na stronie:
https://www.niezbedniknauczyciela.com/czytam-z-klas%C4%85-edycja-3
Jako pierwsza do realizacji innowacji przystąpiła klasa 2a, która swoją przygodę rozpoczęła z lekturą „Afryka Kazika” Łukasza Wierzbickiego.
Oto krótki opis i fotorelacja z naszych działań.
Na początku w nasze klasowe okna zapukała Chmurka Tosia, której puchate podobizny wykonaliśmy w grupach. Następnie przyszedł czas na uzupełnianie lekturnika – rozmawialiśmy o zawodzie podróżnika – reportera. Zastanawialiśmy się jakie cechy musi posiadać osoba wykonująca taki zawód. Na lekcji informatyki spacerowaliśmy po „Mieście Zawodów” w poszukiwaniu profesji, zbliżonej do tej głównego bohatera – Kazimierza Nowaka. W parach wykonaliśmy makiety pustynnej oazy. Zamknęliśmy naszą lekturę w pudełku, a na koniec każdy stworzył własną makietę statku „Poznań”. W trakcie omawiania lektury mogliśmy zapoznać się z afrykańskim krajobrazem oraz zamieszkującymi kontynent zwierzętami.