+48 58 629 39 30/ +48 573 006 705 dwudziestka@sp20gdynia.pl

Po tak długiej przerwie znowu w naszej świetlicy zagościł gwar i zabawa!

Wrzesień rozpoczęliśmy pod znakiem zasad jakich należy tu przestrzegać. Nasi uczniowie przy wykorzystaniu różnorodnych form zajęć zapoznali się z Regulaminem Świetlicy. Dużo czasu poświęciliśmy na pogadanki dotyczące tematu bezpieczeństwa w czasie pandemii. Rozmawialiśmy o prawidłowym i bezpiecznym zachowaniu zarówno w szkole jak i w drodze do niej, w świetlicy oraz na boisku szkolnym.
Dzięki temu zabawa, nauka jak i odpoczynek w świetlicy będą przebiegać w miłej, a przede wszystkim bezpiecznej atmosferze!
28 września obchodziliśmy „Dzień Jabłka” – zapoznaliśmy się z wartościami odżywczymi tego owocu, poznaliśmy przepisy na bardzo smaczne dania z jabłkiem w roli głównej, a także stworzyliśmy piękne portrety jabłuszek.
W drugim tygodniu października rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest dbanie o higienę dla naszego zdrowia. Uczniowie oglądali prezentacje i filmy edukacyjne związane z tym tematem, rozwiązywali zagadki i rebusy. 15 października obchodziliśmy „Światowy Dzień Mycia Rąk”, podczas którego szczególnie mówiliśmy o tym jak ważna jest to czynność. Uczniowie w grupach klasowych wykonali plakaty pod hasłem „Czyste ręce mogą więcej!”.

Oprócz tematów dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa nie zapominamy o dobrej zabawie przy wesołej muzyce, czytaniu opowiadań i książek, a także wykonywaniu ciekawych prac plastycznych