+48 58 629 39 30/ +48 573 006 705 dwudziestka@sp20gdynia.pl

Technologia druku 3D w procesie nauczania daje szansę na wykorzystanie metody projektowej, zwiększając atrakcyjność prowadzonych zajęć lekcyjnych. Zastosowanie projektowania 3D wraz z wszystkimi jej możliwościami efektywniej przygotuje uczniów do kompetencji cyfrowych oraz innowacyjnego myślenia. Dzięki zastosowaniu takiego narzędzia uczniowie podczas lekcji mogą zaprojektować trójwymiarowe przedmioty, w tym roku były to zamki, place zabaw, wieża Eiffla, klucze wiolinowe, itp..
Kolejnym ważnym elementem Laboratorium przyszłości są klocki Lego Spike Prime. Te zaawansowane zestawy klocków LEGO umożliwiają tworzenie skomplikowanych konstrukcji. Zajęcia takie pomagają uczniom rozwijać umiejętności manualne oraz kreatywne myślenie. W trakcie lekcji uczniowie dobierają się w zespoły i pracują zgodnie z instrukcją, a także według własnych pomysłów.
Nasza szkoła w ramach projektu „Laboratorium Przyszłości” posiada iPady, które są wykorzystywane na lekcjach. Możliwość szybkiego logowania, dostęp do ciekawych aplikacji daje nieograniczone możliwości ciekawej pracy. Lekcje takie wzbudzają zainteresowanie uczniów.
Zajęcia z pomocami „Laboratorium Przyszłości” udowadniają, że nowoczesne technologie sprawiają, że edukacja przygotowuje uczniów do wyzwań przyszłości.