+48 58 629 39 30/ +48 573 006 705 dwudziestka@sp20gdynia.pl

Z początkiem marca powędrowaliśmy do krainy dinozaurów. Rozmawialiśmy o życiu tych fascynujących zwierząt. W świetlicy pojawiły się różnorodne dinozaury. Obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet – poznaliśmy sylwetki znanych i zasłużonych kobiet, przygotowaliśmy upominki oraz laurki. W związku ze zbliżającymi się świętami uczniowie wykonali breloczki i ozdoby wielkanocne, które zostały przekazane na kiermasz. Małymi krokami podążaliśmy ku wiośnie – na naszej tablicy zawitały wiosenne ptaki. Zrobiło się kolorowo za sprawą papierowych motyli i kwiatów. W pierwszy dzień wiosny w świetlicy odbyło się dużo zabaw integracyjnych, odgadywaliśmy rebusy oraz wiosenne łamigłówki. Dzięki pięknej pogodzie spędzaliśmy więcej czasu na świeżym powietrzu, zorganizowaliśmy zajęcia sportowe promujące aktywność fizyczną i dbanie o swoje zdrowie oraz omawialiśmy znaczenie wody w naszym życiu. Kolejnym ważnym tematem, który poruszyliśmy był Światowy Dzień Ziemi. Rozmawialiśmy o recyklingu, surowcach wtórnych, efekcie cieplarnianym i odpowiedzialnych zakupach. Tworzyliśmy dekalog małego ekologa. Ze względu na zbliżające się święta majowe wykonaliśmy flagi narodowe.