+48 58 629 39 30/ +48 573 006 705 dwudziestka@sp20gdynia.pl

W dniach 15-18 marca uczniowie klas 4-6 wzięli udział w ogólnopolskim wydarzeniu kulturowym „Let’s Go Green”, zorganizowanym z okazji Dnia Świętego Patryka.

Podczas zajęć języka angielskiego uczniowie mieli okazję obejrzeć film poświęcony Dniu Świętego Patryka, wysłuchać ciekawostek dotyczących irlandzkich skrzatów, garnka ze złotem i koniczyny.

W tym wyjątkowym dniu wszyscy ubraliśmy się oczywiście na zielono (aby uniknąć przypadkowego spotkania z leprechaunem, gdyż według legendy nie lubi tego koloru). Nie zabrakło także tradycyjnych irlandzkich tańców.

Na szkolnym korytarzu już na początku marca pojawiły się gazetki zawierające informacje o szmaragdowej wyspie i jej patronie. Quiz wiedzy o Irlandii i Dniu Świętego Patryka udowodnił, że uczniowie posiadają dużą wiedzę na ten temat, a dla najlepszych uczestników czekała oczywiście niespodzianka.

Dziękujemy wszystkim za udział i świetną zabawę!