+48 58 629 39 30/ +48 573 006 705 dwudziestka@sp20gdynia.pl
Olimpiada Informatyczna Juniorów
2019-08-30 Bartosz Kostka
Kategorie: XXVI OI

Zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych całej Polski do udziału w Olimpiadzie Informatycznej Juniorów. Pierwszy etap rozpoczyna się już 16 września, składa się z trzech tur, w tym testu wiedzy o programowaniu i algorytmach oraz zadań programistycznych i algorytmicznych do rozwiązania w C++ lub Pythonie (do wyboru). Na najlepszych czeka udział w obozie naukowym Olimpiady, a na wszystkich finalistów wstęp do dowolnej szkoły ponadgimnazjalnej i ocena celująca na świadectwie. Oczywiście laureaci zdobędą medale Olimpiady.

Regulamin, terminarz, poradniki, materiały jak zacząć przygodę z programowaniem i wiele innych znajduje się na stronie Olimpiady: https://oij.edu.pl

Zachęcam też do zapoznania się z przewodnikiem po Olimpiadzie Informatycznej Juniorów https://oij.edu.pl/zawodnik/przewodnik/ – przeczytaj uważnie – nauczyciel informatyki

 

Współorganizatorzy XXVI OI: Ministrestwo Edukacji Narodowej i Fundacja Rozwoju Informatyki