+48 58 629 39 30/ +48 573 006 705 dwudziestka@sp20gdynia.pl

W związku z uruchomieniem rekrutacji do „PROGRAMU POLITYKI ZDROWOTNEJ W ZAKRESIE PROFILAKTYKI I LECZENIA NADWAGI I OTYŁOŚCI W POPULACJI MŁODZIEŻY W GMINIE MIASTA GDYNI. KONTYNUACJA NA LATA 2020 – 2021”
Urząd Miasta Gdyni przedstawia informację o przebiegu tej rekrutacji, szczegóły pod linkiem: https://www.facebook.com/GdynskieCentrumZdrowia/posts/1938828302925723

Poniżej informacja Urzędu Miasta:

„Drogi Rodzicu/Opiekunie prawny, Jeżeli Twoje dziecko/podopieczny jest uczniem klasy IV lub VIII szkoły podstawowej, jest mieszkańcem Gdyni, ma nadwagę lub otyłość, to nie czekaj tylko skorzystaj z bezpłatnej pomocy w ramach

„Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki i leczenia nadwagi i otyłości w populacji młodzieży w Gminie Miasta Gdyni. Kontynuacja na lata 2020 – 2021″.

W celu oceny kondycji zdrowotnej dziecka oraz sprawdzenia, czy dziecko kwalifikuje się do programu wypełnij anonimowy kwestionariusz online https://zdrowie.gdynia.pl/ankieta-kzd/ankieta/

Jeżeli Twoje dziecko/podopieczny spełnia kryteria kwalifikacji do programu, zostaniesz przekierowany do systemu elektronicznej rekrutacji. W zgłoszeniu rekrutacyjnym poprosimy Cię o podanie danych kontaktowych, dzięki którym będziemy mogli zaprosić Was do udziału w programie.

Program, którego organizatorem jest Gdyński Samorząd, trwa 12 miesięcy i zakłada kompleksową opiekę nad dzieckiem ze zdiagnozowaną nadwagą lub otyłością przez zespół specjalistów składający się z lekarza, dietetyka, psychologa oraz specjalisty aktywności fizycznej. W ramach programu odbędą się też warsztaty i wydarzenia sportowe, których celem jest kształtowanie zachowań prozdrowotnych oraz zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.

Program jest bezpłatny dla uczestników, w całości finansowany ze środków Gminy Miasta Gdyni. Nie czekaj, zgłoś się już dziś. Wkrótce startujemy!

—————————————————————–

Ponadto zachęcamy wszystkich rodziców dzieci uczęszczających do szkoły do wypełnienia ankiety oceny kondycji zdrowotnej dziecka, dzięki której rodzic otrzyma cenne wskazówki dotyczące profilaktyki zdrowia swojego dziecka. Ankieta zdrowia dziecka znajduje się na stronie Gdyńskiego Centrum Zdrowia https://zdrowie.gdynia.pl/ankieta-kzd/

MAGDALENA DRAŻBA
SPECJALISTA DS. DIETETYKI
ZESPÓŁ PROJEKTÓW I PROGRAMÓW