+48 58 629 39 30/ +48 573 006 705 dwudziestka@sp20gdynia.pl

Przed nami ostatnie dni przed zakończeniem Roku Szkolnego i jak corocznie zajmujemy naszych uczniów ciekawymi zajęciami. W tym roku naszym hasłem przewodnim jest „Doświadczaj życia mądrze.” Eksperymentujemy z fizyką, gdzie doświadczenia młodszym klasom prezentują uczniowie klas 7-mych. A wśród doświadczeń można dotknąć hydrożelowych kulek, wziąć do ręki ciecz nienewtonowską, czy też zaobserwować mini-pioruny w maszynie elektrostatycznej. Nie zabrakło też soku z kapusty, który działa jak papierek lakmusowy, czy też „cudownego” zapalenia świetlówki od lampy plazmowej.
W sali chemicznej prowadzone są doświadczenia w nieco innej formie. Z wykorzystaniem „pana Empiriusza” dzieci miały okazję zobaczyć, jak wykonuje się doświadczenia chemiczne w wirtualnej rzeczywistości z wykorzystaniem gogli VR.
W kolejnej sali odbywają się zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej, gdzie z pomocą ratownika medycznego nasi uczniowie zapoznają się ze sposobami niesienia pomocy poszkodowanym.
Mamy też salę gier planszowych, salę konstruowania projektów w Lego Spike, zajęcia z piłki nożnej, siatkówki, ping-ponga a także turniej sportowo-logiczny, w którym nie tylko umiejętności sportowe się liczą, ale i te matematyczne 🙂
Na nudę na pewno narzekać nie możemy!