+48 58 629 39 30/ +48 573 006 705 dwudziestka@sp20gdynia.pl

14 X 2016r. dzieci z klas: 1A, 1B i 1C zostały włączone w szeregi uczniowskie. Pani Dyrektor Marta Szymańska dokonała przy pomocy wyjątkowego rekwizytu – dużego ołówka uroczystego aktu pasowania na ucznia wręczając pamiątkowe dyplomy. Pasowanie było poprzedzone  odczytaniem przez Panią Wicedyrektor Iwonę Nitychoruk  formuły ślubowania ucznia klasy pierwszej. Uczniowie oraz ich wychowawcy stanęli na wysokości zadania. Dzieci pięknie zaśpiewały  piosenki: „Idę do szkoły”, „Ślubowanie”, „Pierwszaczek” oraz wspólnie zarecytowały wiersz „Pierwszaki”. Ważnym momentem dla każdego ucznia  było przypieczętowanie przynależności  do społeczności szkolnej SP 20 w Gdyni  poprzez odciśnięcie  śladu palca  w okienkach umieszczonych na papierowej makiecie szkoły.  Na koniec oficjalnej części uroczystości delegaci klas pierwszych wręczyli symboliczne bukiety róż Dyrekcji SP 20. Następnie dzieci wraz z wychowawcami i rodzicami udali się na poczęstunek, który odbył się w salach lekcyjnych poszczególnych klas.

Wychowawcy klas pierwszych: Pani Wioletta Kozak, Pani Krystyna Warsińska i Pani Renata Bławat serdecznie dziękują rodzicom uczniów klas pierwszych za okazaną pomoc w dekoracji klas i przygotowaniu poczęstunku.