W ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” w naszej szkole są przeprowadzane zajęcia lekcyjne z zastosowaniem drukarek 3D.
Drukarka 3D można  zostać wykorzystana w szkole na wiele sposobów. Uczniowie na lekcjach informatyki projektują w programie Tinkercad własne projekty. Jest to aplikacja internetowa. Dzieci mogą nie tylko korzystać z gotowych bibliotek modeli i łączyć je ze sobą, ale również tworzyć własne obiekty 3D bazujące na bryłach. Praca z Drukarką 3D rozbudza u uczniów wyobraźnię, kreatywność i samodzielność. Proces wydruku jest dosyć długi. Uczniowie z chęcią obserwują drukowanie wybranych prac.
Cieszymy się,  że mamy w szkole drukarki 3D, które dają naszym uczniom możliwości rozwoju zainteresowań.