+48 58 629 39 30/ +48 573 006 705 dwudziestka@sp20gdynia.pl

20 września klasy III a i III b były na wycieczce w Grąbkowie, gdzie mieści się tajna baza „Piratów z Kaszub”. Dzieci  przeżyły niezwykłą przygodę w pięknym otoczeniu kaszubskiej przyrody. Już na samym początku, przy wjeździe do Grąbkowa nasz autokar zaatakowali piraci. Uprowadzili nas do swojej bazy, przebrali za piratów i wcielili do pirackich załóg. Na początku naszej przygody obejrzeliśmy przedstawienie interaktywne z Jackiem Sparrowem na czele. Jego pomocnicy nauczyli nas pirackich przyśpiewek. A potem zostaliśmy poddani wielu testom sprawnościowym, z którymi świetnie sobie poradziliśmy. Po wyczerpujących zadaniach Kapitan Sparrow i jego pomocnicy zrobili nam chrzest piracki na pokładzie Czarnej Perły, zakuli w dyby i nadali imiona pirackie. Na koniec wręczyli nam certyfikaty przyjęcia do hordy Sparrow’a i zaprosili na wspólny posiłek przy ognisku. Na pewno długo będziemy wspominać tą wspaniałą wycieczkę.