+48 58 629 39 30/ +48 573 006 705 dwudziestka@sp20gdynia.pl

Od początku roku szkolnego w klasach drugich praca wre. We wrześniu obchodziliśmy Dzień Kropki, Powitanie Jesieni oraz Dzień Chłopaka. W czasie Dnia Kropki rozmawialiśmy o tym, że każdy z nas ma jakiś ukryty talent. Tworzyliśmy kreatywne tory przeszkód i prace plastyczne. Jesień przywitaliśmy śpiewająco, ale też kreatywnie i matematycznie – było trochę plastyki, trochę liczenia. Nasze uczennice nie zapomniały o święcie swoich klasowych kolegów. Wspólnie z Paniami przygotowały im ciekawe konkurencje, oczywiście wszystko zakończyło się wręczeniem prezentów niespodzianek.
W październiku obchodziliśmy Dzień Drzewa. Rozmawialiśmy o tym , jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają drzewa. Poznaliśmy ich rodzaje, uczyliśmy się je rozpoznawać po kształcie liści.
W klasie 2b odbył się Dzień Dyni – duchy i inne zjawy tego dnia przejęły tam rządy J. Klasa p. Ani w październiku wybrała się również do Gdyńskiego Akwarium na ciekawe warsztaty edukacyjne połączone ze zwiedzaniem.
Listopad w klasach drugich zapowiada się wycieczkowo. Klasy wybierają się do Muzeum Miasta Gdyni oraz do Komendy Straży Pożarnej na zajęcia edukacyjne.