+48 58 629 39 30/ +48 573 006 705 dwudziestka@sp20gdynia.pl

Listopad rozpoczęliśmy rozmowami o różnorodności w świecie ptaków. Dzieci poznały ptaki odlatujące do ciepłych krajów, przylatujące do Polski na okres zimowy oraz te pozostające z nami przez cały rok. W związku z obchodzonym Świętem Niepodległości i blokiem tematycznym „Mój kraj, moja Ojczyzna” przypomnieliśmy sobie symbole narodowe i wykonaliśmy pracę plastyczną „Godło Polski”. W drugiej połowie listopada przenieśliśmy się do świata bajek. Rozmawialiśmy o ulubionych bajkach i ich bohaterach. Dzieci świetnie się bawiły do muzyki i programu Just Dance. Zapoznaliśmy się także z procesem powstawania książki i stworzyliśmy własne okładki. 16 listopada jest dniem tolerancji, w trakcie którego poruszyliśmy temat życzliwości w codziennym życiu. Kilka dni później obchodziliśmy Dzień Misia i każdy uczeń miał możliwość przyniesienia do świetlicy swojej maskotki lub przebrania się za ulubionego bohatera. Miesiąc zakończyliśmy rozmowami o górnikach i ich ciężkiej pracy w kopalniach oraz zabawą Andrzejkową. Wróżyliśmy imiona swoich przyszłych drugich połówek, losowaliśmy przyszłe zawody, a także topiliśmy wosk, z którego stworzyliśmy teatr cieni.
Grudzień przyniósł nam prawdziwą aurę świąteczną. Dzieci pisały listy do Św. Mikołaja oraz zapoznały się z jego historią. Wyruszyliśmy w filmową podróż do wioski świętego Mikołaja, a w mikołajki odwiedził nas Mikołaj. Czas w świetlicy upływał nam w rytmie świątecznych piosenek, a w sali zawitał świąteczny klimat za sprawą pięknych dekoracji. W ramach Projektu Promocji Zdrowia odbyliśmy rozmowy na temat bezpiecznego i kulturalnego zachowania przy stole oraz wykonaliśmy pracę plastyczną „Zdrowy talerz”. W Klubie Mądrej Sowy ćwiczyliśmy umysły rozwiązując łamigłówki i krzyżówki przygotowane przez wolontariuszy ze starszych klas.
Przed świętami rozmawialiśmy o zwyczajach bożonarodzeniowych i wykonaliśmy kartki świąteczne. W Nowym Roku czeka nas równie dużo nowych inicjatyw, projektów i dobrej zabawy! 🙂