+48 58 629 39 30/ +48 573 006 705 dwudziestka@sp20gdynia.pl

W listopadzie i grudniu w naszej świetlicy bardzo dobrze się bawiliśmy. Rozmawialiśmy na  dużo ciekawych tematów. Poruszaliśmy się w kolorowym świecie owocowo-warzywnym. Rozmawiałyśmy z dziećmi na temat wartości odżywczych warzyw i owoców. Wspólnie wykonywaliśmy duże jabłka, gruszki itp. wyklejane wydzieranką. W ramach tematu „Kocham Cię Polsko” przypomnieliśmy sobie nasze symbole narodowe

Towarzyszył nam nastrój muzyczno-taneczny, który zdecydowanie poprawiał wszystkim humory😊Obchodziliśmy „Dzień kredki” – 22.11., „Dzień Pluszowego Misia”-25.11. Na zakończenie tego intensywnego miesiąca zorganizowałyśmy świetlicowe „Andrzejki”, w których przeprowadzeniu pomogli nam wolontariusze z klasy 8D. Dzieci chętnie brały udział w zaproponowanych wróżbach. Był to czas świetnej zabawy oraz dobrego humoru. W ramach projektu „Nasze marzenia” zrealizowaliśmy temat „Wymarzona przygoda”. Dzieci malowały swoje wymarzone przygody przez specjalne kolorowe okulary marzycieli. Mieliśmy okazję do wielu tematów przeprowadzić wiele zajęć plastycznych, muzycznych. Kiedy pogoda nie pozwalała wyjść na dwór wychodziłyśmy z dziećmi na salę wielofunkcyjną gdzie przeprowadzane były zajęcia ruchowe. Na początku grudnia odbyły się świetlicowe Mikołajki, podczas których wszystkie dzieci poubierane były na czerwono a na głowach miały czerwone czapki. Nauczyliśmy się piosenki „O dobrym Św. Mikołaju” z układem tanecznym. Przed świętami przeprowadziłyśmy pogadanki o „Zwyczajach wigilijnych” jak również zorganizowałyśmy z ogromnym wsparciem rodziców, dzieci oraz nauczycieli „Kiermasz Świąteczny”, z którego dochód został przekazany dla Kuby, ucznia naszej szkoły, który zmaga się z ciężką chorobą.

W Nowy Rok wchodzimy z nowymi planami, zadaniami i zapałem😊 Przed nami mnóstwo ciekawych inicjatyw, uroczystości, projektów😊

Do zobaczenia wkrótce !!! 😊