+48 58 629 39 30/ +48 573 006 705 dwudziestka@sp20gdynia.pl

Tegoroczne obchody Dnia Ziemi zostały w szczególny sposób podkreślone przez uczniów klas: 1A, 1b, 1C z SP 20 w Gdyni.
Dzieci działały zarówno w terenie jak i podczas zajęć lekcyjnych w szkole. Zastanawialiśmy się wspólnie jak zadbać o nasz wspólny dom – planetę Ziemię, aby jak najdłużej zachwycała swoim pięknem. Uczniowie stwierdzili, że czysta planeta gwarantuje nam zdrowie i długie życie. Włączyli się z wychowawcami w akcję sprzątania najbliższego otoczenia wokół szkoły, zapoznały się z zasadami segregacji śmieci i znaczeniem recyklingu. Wykonały ciekawe prace plastyczno-techniczne promujące ochronę naszej planety i wykorzystanie odpadów. Dzięki aktywnemu działaniu obchody Dnia Ziemi z pewnością zapisały się dzieciom w pamięci i będą je inspirować do działań ekologicznych.