Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

11 listopada przypada 104 rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości.
Gdynia, po dwóch latach przerwy organizuje uroczyste obchody tego wydarzenia.
W programie uroczystości przygotowanych na tę okazję znajduje się między innymi Gdyńska Parada Niepodległości.
Parada wyrusza 11-tego listopada o godzinie 12:00 sprzed Urzędu Miasta na al. Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Następnie podąży ulicą Świętojańską pod Pomnik Polski Morskiej na Skwerze Kościuszki, gdzie odbędą się oficjalne uroczystości.

Zachęcam całą społeczność Szkoły Podstawowej nr 20 w Gdyni do włączenia się w Paradę. Pokażmy, że tworzymy jedną rodzinę!
Wszystkich zainteresowanych zapraszam pod Urząd Miasta między godziną 11:00 a 11:45.
Organizatorzy zachęcają do podkreślenia rangi wydarzenia strojem oddającym indywidualny charakter epoki lub stylizowanym na lata 20. XX wieku.
Warto zabrać ze sobą również polskie flagi, chorągiewki, kotyliony i inne znaki narodowej tożsamości podkreślające symbolikę święta.
Uczniów uczestniczących w Paradzie proszę o zgłoszenie swojej obecności przed jej rozpoczęciem u mnie lub nauczycieli, wszyscy otrzymają pochwały za reprezentowanie szkoły!

Do zobaczenia 11 listopada na Gdyńskiej Paradzie Niepodległości!
Marta Szymańska