+48 58 629 39 30/ +48 573 006 705 dwudziestka@sp20gdynia.pl

W dniu 23 września 2021r. odbyła się impreza szkolna – POWITANIE JESIENI – „Tropem Pani Jesieni”

W związku z pandemią impreza odbyła się w salach lekcyjnych poszczególnych klas I-III w trakcie 2 godzin lekcyjnych, wedle własnych ustaleń wychowawcy klasy.

Uczniowie klas pierwszych otrzymali list autorstwa Pani Jesieni, który został ukryty dzień wcześniej przez wychowawców klas, a został odczytany w dniu imprezy. List wprowadził dzieci w jesienny nastrój i przypomniał podstawowe pojęcia przyrodnicze w związku z nadejściem jesieni.  W trakcie zaplanowanych 2 godzin lekcyjnych uczniowie klas pierwszych-  w grupach na dużych arkuszach papieru szarego rysowali jesienne jeże z odrysowanych dłoni oraz śpiewali jesienne piosenki. Miłym akcentem imprezy było wspólne odśpiewanie piosenki, do której akompaniowała p. Aleksandra Paliwoda na gitarze. Na zakończenie, uczniowie klas I wraz z nauczycielem, wykonali opaski z wiewiórką na głowę.

Uczniowie klas II-III  wspólnie obejrzeli film edukacyjny  „Jesień na wrzosowisku”. Rozmawiali o oznakach jesieni w przyrodzie. Następnie wykonywali w grupach na dużych arkuszach papieru szarego jesienne drzewa (pień z gazety, korona z odrysowanych dłoni w kolorach jesiennych). Śpiewali jesienne piosenki. Miłym akcentem imprezy było wspólne odśpiewanie piosenki, do której akompaniowała p. Aleksandra Paliwoda na ukulele. Na zakończenie wszyscy uczniowie wraz z nauczycielem, wykonali opaski z wiewiórką na głowę.

Dzieci w tym dniu oprócz opasek były poubierane w kolorowe , jesienne ubrania.