+48 58 629 39 30/ +48 573 006 705 dwudziestka@sp20gdynia.pl

„W naszej szkole od wielu lat w ramach Programu Promocji Zdrowia realizowane są treści związane ze zdrowiem. Poruszamy tematy prozdrowotne takie jak: zdrowe odżywianie, moc witamin, jak dbać o odporność, moc uśmiechu-pozytywne emocje, sport to zdrowie, higiena ważna rzecz. Bardzo istotnym aspektem jest budowanie u dzieci świadomości proekologicznej. Wyrabianie nawyku segregacji śmieci, oszczędzanie energii i wody oraz dbanie o przyrodę. Nasza szkoła organizuje i uczestniczy w wielu akcjach i warsztatach poświęconych ekologii.
We wrześniu w klasach jak i świetlicy realizowaliśmy tematy takie jak bezpieczeństwo w szkole i w drodze do niej oraz zasady ewakuacji.  Uczniowie zapoznali się z regulaminem świetlicy.
28 września obchodziliśmy Dzień Jabłka. Nauczyciele przeprowadzili pogadanki na temat wartości odżywczych jabłek. Dzieci przyniosły na drugie śniadanie jabłka, a w świetlicy wykonały prace plastyczne „moje jabłuszko”. Każdy z uczniów tego dnia mógł ubrać się na czerwono, zielono lub żółto. Na tablicy w nowej części szkoły zostały umieszczone informacje dzięki, którym dzieci dowiedziały się co daje im codzienne jedzenie jabłek.
4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Uczniowie w klasach przygotowali papierowe emotikony oraz kartki z hasłami związanymi z uśmiechem W starej części szkoły powstała gazetka „UŚMIECHNIJ SIĘ”- ZDROWIE PSYCHICZNE JEST BARDZO WAŻNE.
15 października obchodziliśmy Dzień Mycia Rąk. Rozmawialiśmy o higienie i o tym jak ważne jest mycie rąk oraz jak wpływa to na ich zdrowie. W świetlicy zorganizowane było wspólne mycie rąk, a w klasach uczniowie razem z wychowawcami stworzyli prace plastyczne.
20 października odbył się Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Przed świetlicą stworzyliśmy gazetkę przypominającą o tym ważnym święcie oraz przeprowadziliśmy pogadankę na temat witamin zawartych w warzywach i owocach.  W klasach I-III dzieci wspólnie z nauczycielami przygotowywały zdrowe warzywno-owocowe soki i sałatki. Uczniowie poznali sposoby  zapobiegania przeziębieniu i grypie.
W listopadzie odbyły się pierwsze warsztaty zorganizowane przez Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”- „Bliżej Europy- nowoczesne metody gospodarowania odpadami” – uczniowie klasy III a odwiedzili wysypisko śmieci i dowiedzieli się jak przebiega segregacja śmieci.”