+48 58 629 39 30/ +48 573 006 705 dwudziestka@sp20gdynia.pl

W styczniu i lutym w naszej świetlicy dużo się działo. Poruszaliśmy  dużo ciekawych tematów. Rozmawiałyśmy z dziećmi na temat noworocznych postanowień oraz planów.  Jak na karnawał przystało omawialiśmy i poznawaliśmy tradycje z nim związane. Wspólnie bawiliśmy się przy muzyce. Zatrzymaliśmy się przy temacie zimowym. Rozmawialiśmy o tym jak zwierzęta przeżywają zimę oraz poznawaliśmy tropy, które możemy zobaczyć na śniegu. W ostatnim tygodniu stycznia zagościła u nas nauka zdalna😊 Nie przeszkodziło nam to w przeprowadzeniu tematu o klockach LEGO, który związany był z obchodzonym Międzynarodowym Dniem Klocków Lego. Podczas nauki zdalnej przesyłałyśmy dzieciom nasze propozycje zabaw, jak również na koniec tygodnia przesłana została prezentacja, z której dzieci mogły korzystać. Bardzo miło zrobiło nam się kiedy otrzymałyśmy od jednego z uczniów (Marcina K. z klasy Ib) całą galerię zdjęć z jego pracami wykonanymi właśnie z klocków lego i nie tylko.

Pani Kasia i Pani Ania przeprowadziły warsztaty teatralne w klasach drugich. Dzieci miały możliwość zapoznania się z rodzajami lalek teatralnych, animacją. Tworzyły  krótkie scenki teatralne z wykorzystaniem różnorodnych lalek, kukiełek, pacynek, pyskówek. Uczniowie w ten sposób mogli przenieść się do świata wyobraźni oraz miło spędzić czas.

Pod koniec stycznia udałoby się nam przeprowadzić „Świetlicowy konkurs kolęd i pastorałek” podczas, którego dzieci mogły zaprezentować się przed rówieśnikami śpiewając swoje ulubione kolędy oraz pastorałki 😊

W lutym znaleźliśmy się w krainie wiecznego śniegu. Rozmawialiśmy o Antarktydzie, Arktyce, Grenlandii. Zapoznaliśmy się ze zwierzętami żyjącymi w tych miejscach, warunkami pogodowymi itd. Na naszych tablicach pojawiły się niedźwiedzie polarne, pingwiny wykonane różnymi technikami.

W ramach projektu „Nasze marzenia” dzieci wykonały swój wymarzony Świat.

Towarzyszył nam nastrój muzyczno-taneczny, który zdecydowanie poprawiał wszystkim humor😊

W tygodniu poprzedzającym ferie rozmawialiśmy o sportach zimowych. Stworzyliśmy piękne prace narciarzy oraz snowboardzistów. Odwiedziła nas Pani pedagog, która przybliżyła dzieciom temat bezpieczeństwa w czasie odpoczynku feryjnego. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi pomysłami spędzania wolnego czasu podczas zimowego odpoczynku.

Po feriach na tablicach pojawiły się piękne brzozy, które nastroiły nas wszystkich do działania. W ramach solidarności z Ukrainą, rozmawiałyśmy z dziećmi o tym jak dzielić się z innymi ludźmi dobrem😊 Wykonaliśmy duży plakat, na którym znalazło się serce w kolorach flagi Polski oraz Ukrainy. Jesteśmy gotowi do działania w kolejnym semestrze.

Do zobaczenia wkrótce!!! 😊