+48 58 629 39 30/ +48 573 006 705 dwudziestka@sp20gdynia.pl

W końcu nadeszła wyczekiwana zima i w naszej świetlicy zapanował zimowy nastrój.
Styczeń rozpoczęliśmy od wspomnień minionego roku i planowaniu noworocznych postanowień. Uczniowie opowiadali nam o swoich zabawach sylwestrowych. Stworzyliśmy galerię prac, na której uwieczniliśmy barwne fajerwerki. Jak na karnawał przystało omawialiśmy i poznawaliśmy tradycje z nim związane. Wspólnie bawiliśmy się przy muzyce, zabawom i tańcom nie było końca.
Nasza kreatywność sprawia, że w naszej sali powstają wciąż ciekawe prace. Na świetlicowej tablicy stworzyliśmy akwarium, które wykonaliśmy przy użyciu folii bąbelkowej. Dzieci miały okazję stworzyć kolorowe ryby i ośmiornice.
W tygodniu poprzedzającym ferie dużo rozmawialiśmy o bezpiecznych zabawach zimowych. Poznaliśmy zasady prawidłowego zachowywania się podczas uprawiania sportów, pomogła nam w tym prezentacja multimedialna, którą wspólnie przygotowałyśmy z wolontariuszami klas ósmych.
Po dwutygodniowej przerwie do szkoły wróciliśmy wypoczęci i zrelaksowani, z tym nastawieniem przystąpiliśmy do tematu „Pozytywne myślenie”. Rozmawialiśmy o uczuciach takich jak: miłość, szacunek, sympatia, radość. Braliśmy udział w zabawach integracyjnych przy muzyce „Bez złości mamy więcej radości”. W drugim tygodniu świetlicę opanowała kraina lodu, głównym tematem była Arktyka oraz jej mieszkańcy. Rozmawialiśmy dużo o florze i faunie tej części świata. Wykonaliśmy prace plastyczne: niedźwiedzie polarne, pingwiny i igloo.
Nadszedł czas na Walentynki! Rozmawialiśmy o miłości, jako jednej z ważniejszej wartości w życiu człowieka. Rozesłałyśmy walentynkową pocztę, dzieci tworzyły wesołe serduszka i papierowe bukiety kwiatów, które mogły przekazać swoim bliskim.
Luty zakończyliśmy rozmowami o naszych ukochanych czworonogach. Szczególną uwagę zwracałyśmy na potrzeby zwierząt, obowiązki opiekunów oraz poczucie odpowiedzialności. W świetlicy pojawiły się plakaty, które zostały wykonane za pomocą różnych technik plastycznych. Odbyły się też warsztaty podczas których wykonaliśmy maty węchowe dla bezdomnych zwierząt.