Witajcie!
Wakacje dobiegły końca, a my znów spotykamy się w naszej kolorowej świetlicy 🙂
Wrzesień rozpoczęliśmy od przypomnienia zasad bezpiecznej zabawy. Wspólnie z uczniami napisaliśmy Regulamin Świetlicy oraz wspominaliśmy minione wakacje. Wszyscy wiemy teraz, jak
bezpiecznie zachowywać się w szkole i w drodze do niej.
W świetlicy szkolnej odbyło się wiele zajęć plastyczno-technicznych, dzięki którym nasza sala mieni się mnóstwem barw. Powstały galerie prac m.in. „Drzewo magicznych sów”, „Kolorowe parasole”, „Jesienne jeże”,
„Grzybki” oraz dużo innych ciekawych arcydzieł.
15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzieci zaangażowały się w przygotowanie kropkowej ramki, w której zostali uwiecznieni nasi uczniowie.
28 września to „Dzień Jabłka”. Tego dnia zapoznaliśmy się z wartościami odżywczymi tego owocu, stworzyliśmy piękne portrety jabłuszek oraz wspólnie namalowaliśmy ogromne jabłko, które umieszczone zostało na naszej tablicy przed świetlicą.
W ostatnim tygodniu września odbyły się warsztaty integracyjne dla klas I, dzięki nim poznaliśmy się bliżej. Warsztatom towarzyszyły liczne gry i zabawy zespołowe.
Przed nami jeszcze cały rok szkolny, mamy nadzieję, że będzie równie kolorowy jak wrzesień.