+48 58 629 39 30/ +48 573 006 705 dwudziestka@sp20gdynia.pl

Szanowni Państwo,
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w szkołach ruszyły szczepienia przeciwko Covid-19 przeznaczone dla dzieci od 12 roku życia. Z informacji napływających do samorządu wynika, że duża część uczniów znajdujących się w grupie wiekowej, dla której dopuszczone jest zastosowanie szczepienia, preparat
już przyjęła. Pozostaje jednak spora liczba uczniów i ich rodziców, którzy wahają się, mają wątpliwości i z tych powodów wstrzymują się z podjęciem decyzji o zaszczepieniu.
Rozumiejąc tę sytuację podjęliśmy starania o to, by dostarczyć rodzicom uczniów aktualną wiedzę na temat dostępnych szczepionek przeciwko Covid-19, sposobu ich powstania, działania i możliwych ewentualnych skutków ubocznych.
W tym celu 23 września o godzinie 18.00 organizujemy spotkanie w formule online z dr. hab. n. med. Tomaszem Smiataczem, kierownikiem Kliniki Chorób Zakaźnych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, konsultantem wojewódzkim ds. chorób zakaźnych. Podczas rozmowy z lekarzem będzie możliwość uzyskania rzeczowej, rzetelnej i opartej na aktualnych badaniach wiedzy oraz zadawania pytań.
Spotkanie z dr. Tomaszem Smiataczem odbędzie się za pośrednictwem platformy Zoom. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o wypełnienie najpóźniej do 22 września do godz. 20.00 formularza rejestracyjnego, dostępnego pod tym linkiem: http://www.gdynia.pl/szczepienia
W korespondencji zwrotnej osoby zainteresowane otrzymają link do udziału
w spotkaniu.
Z poważaniem,
Prezydent Gdyni
Wojciech Szczurek